Hybrid Technology


HİBRİD SİSTEM NEDİR?

Sistemi tercihen ikinci el özel tekneler, ticari deniz araçları (guletler, yatlar, deniz otobüsleri, yelkenliler, römorkörler) gibi… ve kara araç arçlarında ( kamyonlar, kepçeler fortlifler nakliye araçları….)uygulanmaktadır. E-Hybrid uygulamada farklı alternatifler Tailor made seçenekleri yani kişiye özel ve uygun seçenekler sunuyor.

 

Hibrid deniz araçları uygulamasında bir çok konfigürasyon bulunuyor.

Tüketicinin var olan sistemlerinden de istifade edilmesi mümkün ve mümkün olanların akıllı tesbiti ile ilave uygun olan motor besleme sistemleri ihtiyaca göre belirlenip projelendiriliyor.

Örneğin motor seçildikten sonra istenirse pil, jeneratör (akıllı) veya bunların kombinasyonu hidrojen güneş enerjisi ve rüzgar sistemi ile desteklenebiliyor. Böylece güneş enerjisi rüzgar ve hidrojen sayesinde gürültüsüz bir motor, sessiz ve %70 e varan ekonomik bir seyir ve şirketin adı gibi ‘O’emisyon değerleriyle seyahat etmek mümkün hale geliyor.

İkinci el teknelerde konfigürasyon çok daha fazla tekne sahibinin tercihine göre istenirse var olan motor ve aksamlar kullanılarak yakıt tasarrufunu en üst düzeye çıkartmak mümkün.

Motor tamamen değiştirilip, rüzgar, güneş enerjisi ve hidrojen seçenekleri eklenerek , o teknelerde uygulanabilen sistemle yakıt kavramını unutturmak mümkün.

Sistem nasıl çalışıyor?

Elektrikli motorla pervaneleri defransiyel ile   çevriliyor, elektrikli motor ise rüzgar, güneş enerjisi, pil, akıllı akü, hidrojen (yakıt hücresiveya akıllı jeneratörle enerji optimizasyonu sağlanarak besleniyor.

Sistemin en rahat ve verimli kullanabildiği tekneler 10 mt üzerindeki tekneler. Çünki teknenin boyutu büyüdükçe sistemin sağladığı geri ödeme verimliliği katlanarak artıyor. Burada önemli olan tekne sahibinin ihtiyacını belirleyip ona en uygun bütçe sistem çözümleri sunmak.

Uygulama türevleri tekne sahibine sistemin bütçelendirilmesinde’de alternatif seçenekler sunuyor.

01

PARALEL HİBRİT

DİZEL
+
SERİ HİBRİT

02

SERİ HİBRİT

JENERATÖR
+
AKÜ
+
ELEKTRİK MOTORU

03

DİZEL ELEKTRİK

JENERATÖR
+
ELEKTRİK MOTORU

04

FULL ELEKTRİK

AKÜ
+
E-MOTOR

This Is Hybrid!